Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Teknikleri Programı

Hızlı okuma teknikleri programı, hızlı okuma yöntemlerinin öğretildiği masaüstü bilgisayarlarda ve cep telefonlarında çalışan programlardır. Hızlı okuma teknikleri programı sayesinde evinizde ya da cep telefonunuzda hızlı okuma geliştirmeleri yapabilirsiniz.

Hızlı okuma teknikleri programları iki önemli amaç için üretilmişlerdir. Birincisi görme egzersizleri ile aktif görme alanını genişletmek, ikincisi zihnimizi daha hızlı okumaya programlamaktır. Hızlı okuma egzersizleri, gözlerin hızlandırılması, göz kaslarının güçlendirilmesi, okuduğunu çabuk anlama gibi hedefler içerir.

Hızlı Okuma Teknikleri Programı

Hızlı okumak, göz hızının beyin hızına çıkarılması demektir. Çünkü gözlerimiz zihnimizden daha yavaş hareket eder. Dolayısıyla başarılı bir okuma için gözlerimizin metinleri çok hızlı bir şekilde beyne yollaması gerekir. Bu sinyal alışverişi ne kadar hızlı olursa o kadar çok kelime okuyabilirsiniz. Hızlı okuma programı göz egzersizleri ile gözlerinizi hızlandıracaktır.

Hızlı Okuma Teknikleri Programında Neler Var?

Göz Egzersizleri: Hızlı okuma teknikleri programında öncelikli olarak göz egzersizleri yer alır. Bu egzersizleri tamamladığınızda göz disiplininiz artar. Aynı anda farklı nesneleri görebilirsiniz.

İkinci Dünya Savaşı'nda Amerikalı pilotlar, düşman uçaklarını tanıyana kadar vuruluyorlardı. Bunun önüne geçmek için pilotlara göz hızlandırma eğitimleri verilmeye başlandı. Bu programların amacı, gözün birden çok nesneyi aynı anda, daha hızlı şekilde görmesi ve nesnelerin ne olduğunu doğru bir şekilde anlamlandırması üzerine kuruluydu. Bu eğitimleri alan pilotların it dalaşlarında daha az kayıp verdikleri kanıtlandı.

Göz egzersizleri nesne görmekten ziyade alan görmeyi amaçlar. Nasıl daha hızlı okuyabilirim? sorusunun yanıtı da burada gizlidir. Baktığınız alandaki nesneleri ne kadar kalite görebilirseniz o kadar hızlı okuyabilirsiniz.

Bunu bir örnekle açıklayalım: Aşağıdaki resimde İngilizce bir metin bulunmakta, bu metinde bulunan 7 farklı kelime bulunmakta. Bu 7 kelimeyi tek tek gözlerinizle okuduğunuzda 7 farklı bakış, 7 farklı duruş, 7 farklı işlem yapmanız gerekir. Bu da haddinden fazla zaman alacaktır. Üstteki oklar bunu gösterir. Ancak alttaki okların gösterdiği gibi kelimelerin ortasına bakarsanız 3 farklı duruş ve 3 farklı zihin işlemi ile okumayı tamamlarsınız. En kötü ihtimalle okuma hızınız iki katına çıkar.

Hızlı Okuma Teknikleri Programı

Göz egzersizleri yapmanın başka bir yolu da Hızlı okuma teknikleri slayt gösterileri izlemektir. Slayt gösterileri ile gözlerinizi güçlendirebilirsiniz.

Hızlı Okuma Taktikleri: Hızlı okuma teknikleri programı içinde bir başka bölüm de hızlı okuma taktikleridir. Hızlı okuma teknikleri olarak da adlandırılan bu teknikler, kelimelerin nasıl okunması gerektiğini öğretir. Bu yöntemde uygulanan egzersizlere birkaç örnek verelim.

Alan Genişletme: Bu yöntemde, hızlı okuma teknikleri programı size bir metin verir, bu metni okumanız için, gözlerinizi dört açmanız gereklidir. Çünkü metindeki kelimeler bir görünüp bir kaybolurlar. Metinde çıkan kelimeler tıpkı bir led ışıklı tabela gibi sıra ile görünürler.

Ancak her seferinde birkaç kelime atlanır. Böylece beynin, eldeki verilerle metnin bütününü birleştirmesine uğraşılır. Yani zihin daha az kelime okuyarak daha çok şey anlamaya çalışır. Tıpkı Gestalt Psikolojisi’nde olduğu gibi bütün parçaların toplamından farklıdır. Yani bütünü anlamaya başlarsanız parçaları da rahatlıkla anlarsınız ama sadece parçaları bilirseniz bütünü anlayamazsınız.

Hızlı okuma yöntemleri hem tümdengelim yöntemini hem de tümevarım yöntemini birlikte kullanır. Böylece beyin iki farklı yönde de eğitilmiş olur.

Anahtar Kelimeler: Hızlı okuma teknikleri programı içindeki başka bir yöntemde anahtar kelimeleri yakalamaktır. Birçok metinde ana fikir birkaç anahtar kelimenin etrafında döner, hızlı okuma teknikleri sayesinde bu kelimeleri fark etmeye başlarsınız. Anahtar kelimeler, size konunu bütünü hakkında bilgiler verir. Anahtar kelimeleri yakalamanız için hızlı göz gezdirme yöntemini kullanabilirsiniz.

Hızlı okuma teknikleri programında sunulan egzersizde ise bir metin içinde bulunan anahtar kelimeleri bulmaya çalışmanız isteniyor. Metin üzerinde anahtar kelimeler yazılı halde, sınırlı bir süre içinde o kelimeleri gözünüzle bulmaya çalışıyorsunuz. Bu arada metni okumaya ve anlamaya çalışmanız gerekiyor.

Bunların hepsini aynı anda yaptığınızda zihninizi ve gözünüzü zorlamış oluyorsunuz. Tıpkı şehir bulma oyununda olduğu gibi hem anahtar kelimeleri buluyorsunuz hem de metni anlıyorsunuz. Bu eğitimleri, disiplinli bir şekilde uyguladığınızda, cümle içindeki anahtar kelimeleri daha kolay bulmaya başlıyorsunuz.

Hızlı Okuma Teknikleri Programı Faydaları

Daha hızlı okumak için hızlı okuma eğitimi almak şart! Ancak kendinizi geliştirmek adına hızlı okuma teknikleri programı indirebilirsiniz. hızlı okuma teknikleri programı indir download araması ile sitemiz içinden hızlı okuma programlarına ulaşabilirsiniz.

Bulduğunuz programlar tüm bilgisayarlarda çalışacaktır. Hızlı okuma teknikleri programı aşağıda listelediğimiz maddelerin oluşmasını sağlayacaktır.

 • Gözlerinizin kuvvetlenmesi ve daha hızlı görme
 • Görme alanının genişletilmesi ve daha çok nesneyi daha kısa sürede anlamlandırma
 • Hızlı düşünme
 • En az 2 kat daha hızlı okuma
 • Okuduğunu anlama oranının yükseltilmesi
 • Kelime hazinesinin genişlemesi
 • Başarılı okuma sonuçları
 • Kısa sürede okuma sağlayacağı için daha fazla sosyal hayat yaşayabilme
 • Analiz ve çıkarım yeteneklerinin gelişmesi
 • Zihinsel ve kültürel birikimin artması
 • Eğlenceli vakit geçirme
Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Eğlenceli Alıştırmalar

Eğlenceli egzersizlerle hızlı okumayı severek öğreneceksiniz. Popüler klasik eserleri zevkle okuyacak, kelimeleri gruplandırma tekniğiyle göz atarak hızlıca geçeceksiniz. Tüm kitapların içerikleri parçalara ayrılmıştır. Böylelikle bu parçaları algılayacak ve beyne bildirim göndereceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri