Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Egzersizleri İndir

Hızlı okuma, dakikada okunan kelime sayısını artırmanın en temel ifadesidir. Ancak daha açık bir tanım yapacak olursak, gözlerin hızlı okuma egzersizleri ile güçlendirilip, beyin hızına yetiştirilmesidir.

Beynimiz gözlerimizden daha hızlı çalışır. Gözlerimizin gördüklerini anlamlandırmak için zihne başvurur. Aradaki bilgi alışverişi klasik bilgisayar işlemcisi gibidir. Bilgiler gözden ham olarak beyne gider. Beyin gelen verileri anlamlı hale getirir. Bu yüzden hızlı okuma göz egzersizleri yapmak şarttır.

Hızlı okuma teknikleri nedir? Nasıl hızlı okuma egzersizi yapılır? Bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Öncelikle hızlı okuma egzersizleri slaytı, hızlı okuma egzersizleri sunuları, hızlı okuma göz egzersizleri indir gibi başlıkları nasıl bulacağınızdan bahsedeceğiz.

Hızlı Okuma Egzersizleri İndir

Hızlı Okuma Egzersizleri ile ilgili Doküman Bulma

“Hızlı okuma egzersizleri indir” araması yaparak Google üzerinden, hızlı okuma metinleri ve hızlı okuma egzersizleri bulabilirsiniz. Ayrıca “hızlı okuma göz egzersizleri indir” cümlesini sitemizin ara kısmından aratıp, hızlı okuma göz egzersizleri indirebilirsiniz. Bu egzersizleri bulmanın başka bir yolu da görselleri taramaktır. Google görsel arama çubuğuna, “hızlı okuma egzersizleri indir” yazdığınızda birçok hızlı okuma egzersizleri sunumu göreceksiniz.

Sunumlar, egzersizler ve görseller ile hızlı okumaya giriş yapabilirsiniz. Profesyonel hızlı okuma için hızlı okuma kurslarından destek almalısınız. Aşağıda hızlı okuma egzersizlerinden birkaç örnek bulabilirsiniz.

Göz Kaslarını Güçlendirme

Aşağıdaki görselde görünen hareketleri yapacağız. Önce gözlerimizi en sağa ardından en sola çevireceğiz ve gördüğümüz en sola ve en sağa bakacağız. Bunu 8 defa tekrarlayacağız. Arından bir sonraki göz egzersizine geçeceğiz. Bu egzersizde gözümüzü 12 farklı yönde metronom eşliğinde çevireceğiz.

Bu egzersizi 3’er kez yapmamız yeterlidir. Sonraki göz egzersizimizde gözlerimizi aşağı ve yukarı kaydırıp görebildiğimiz son noktaya bakacağız. Bu şekilde 5 saniye bekleyeceğiz. 8 tekrarın ardından sonraki egzersize geçeceğiz. Bu egzersizde çapraz bakışlar kullanacağız. 4 farklı köşeye çapraz bir şekilde bakmaya çalışacağız.

Sonraki egzersizde başımızı sabit tutarak gözümüzle daireler çizeceğiz. Bu alıştırmayı da en az 8 defa yapacağız. Son egzersizimizde burnumuzun ucuna bakacağız ancak bu hareketi rahatsız olunca bırakmalısınız.

Bu alıştırmaları yaparken kafanızın sabit olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde gözlerinizi güçlendiremezsiniz.

Hızlı Okuma Egzersizleri İndir

Gözleri Hızlandırma

Aşağıda bulunan kitap sayfasının son kelimeleri kutucuklar içine alınmış durumda bu egzersizde metnin tamamını değil sadece kutu içine alınmış kelimeleri okuyacaksınız.

İlk alıştırmalarda tüm satırı okumayı beklemeyin. Ancak ilerleyen aşamalarda ister istemez tüm satırı görmeye başlayacaksınız. İlk ve son kelimeleri okuma, gözünüzü hızlandıracak ve aktif görme alanınızı genişletecektir.

Sürekli metin üstünde çalışmanız okuma sürenizi kısaltacaktır. Siz de bu görsel ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu metni bilgisayarınıza indirebilir hızlı okuma egzersizleri yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Hızlı Okuma Egzersizleri İndir

Odaklanma

Hızlı okuma göz egzersizleri arasında başka bir alıştırma ise odaklanma üzerinedir. Aşağıda verdiğimiz görseli kullanarak odaklanma yetinizi geliştirebilirsiniz. Bu görseldeki sarı noktaları metronom eşliğinde tek tek gözlerinizle geziniz.

Ardından aynı geziyi ters taraftan başlayarak yapın. Her seferinde sarı noktaların içine odaklanın, Bu sarı noktaların içindeki mavi noktanın sürekli yer değiştirdiğini düşünerek onu takip etmeye ve yakalamaya çalışın. Bu alıştırmayı hızlı okuma egzersizleri video olarak da bulabilirsiniz.

Hızlı Okuma Egzersizleri İndir

Odak Hızlandırma

Gözlerimiz tıpkı fotoğraf makineleri gibi çalışır. Onlar gibi uzağa ve yakına odaklama yaparlar. Ancak onlardan çok daha gelişmiş ve güçlüdürler. Gözlerimizin odaklanma yapma hızını arttırırsanız, çok daha hızlı okuyabilirsiniz. Bu amaca ulaşmak adına yapacağımız alıştırma için herhangi bir hızlı okuma egzersizi indirmenize gerek yok! Çünkü ellerimizi kullanacağız.

Başparmağımızı havaya kaldıralım ve önce sağ elimize sonra da sol elimize odaklanalım. Ardından başparmağımızı gözümüze doğru yaklaştıralım. Sağ elimiz gözümüze yaklaşırken sol elimiz de geriye doğru gitsin. Bu arada sağ ele odaklanırken bir yandan da sol elin gidişini görmeye çalışın. Yani gözünüzü aynı anda iki farklı işi yapmak adına zorlayın. Bunu bir kalemle ya da herhangi bir ortamda sallanan nesnelerle de yapabilirsiniz.

Hızlı Okuma Programı

Hızlı okuma egzersizleri indirmek yerine hızlı okuma programları da kullanabilirsiniz.. Hızlı okuma programları egzersizlerin bir bütün halinde sunulmuş şeklidir. Masaüstü bilgisayarlarda çalışır. Kullanıma hazırdır. Her bölümde yeni bir problemi çözmeniz istenir. Bu tür oyun ağırlıklı ve rekabetçi hızlı okuma programları çok daha faydalıdır. Çünkü hızlı okumayı öğrenmek isteyenleri teşvik edecektir.

Hızlı Okuma Kursu

Programlar hızlı okuma için faydalı olmakla birlikte giriş seviyesinde bilgiler sunar. Profesyonel bir okumacı olmak için hızlı okuma kursuna gitmeniz gerekmektedir.

Bu yüzden başlangıç olarak, hızlı okuma programı ya da hızlı okuma egzersizleri indirerek hızlı okumaya ilk adımı atabilirsiniz. Böylece ön hazırlık yapmış olursunuz. Çalışmaları yaparken programa uymanız ve alıştırmaları zamanında yapmanız önemlidir.

Hızlı Okumanın Temel Faydaları

 • Daha az zamanda daha çok kitap okuma
 • Analiz yeteneğinin gelişmesi
 • Görsel hafızanın gelişmesi
 • Dikkat yeteneğinin artması
 • Kelime hazinesini gelişmesi
 • İş yaşamına katkıları

En temel faydalar olarak sıralanabilir.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Eğlenceli Alıştırmalar

Eğlenceli egzersizlerle hızlı okumayı severek öğreneceksiniz. Popüler klasik eserleri zevkle okuyacak, kelimeleri gruplandırma tekniğiyle göz atarak hızlıca geçeceksiniz. Tüm kitapların içerikleri parçalara ayrılmıştır. Böylelikle bu parçaları algılayacak ve beyne bildirim göndereceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri