Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Programı İndir Ücretsiz

Hızlı Okuma, göz hızının insan beynini hızına çıkarılması demektir. Zihnimiz saniyeler içinde milyonlarca işlem yapabilir. Ancak gözlerimiz yeterince hızlı hareket edemez. Bunun için hızlı okuma tekniklerini öğrenmemiz gerekir.

Hızlı Okuma

Gözlerimiz baktığı alandaki 3 santimlik alanı, anlamlı bir biçimde görebilir. Bu alana aktif görme alanı denir. Aktif görme alanı ne kadar geniş olursa zihin o kadar çok işlem yapabilir. Bunun için gözlerimizi hızlı okuma programları ile geliştirmemiz gerekir.

Hemen hızlı okuma programı indir ücretsiz olarak çalışmaya başla. Kısa sürede sonuçlarını almaya başlayacaksın. Hızlı okuma programı ücretsiz indirmek için sitemizi kullanabilirsiniz.

Hızlı okuma programı indir ücretsiz

Hızlı okuma programı ücretsiz indir kelimesini sitemizde aratarak çok sayıda Türkçe hızlı okuma programı indirebilirsiniz. Arama kutusuna hızlı okuma full indir¸ kelimelerini de yazabilirsiniz. Karşınıza hızlı okuma teknikleri ile alakalı birçok sayfa gelecektir.

Dilediğinizi indirip hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Hızlı okuma programı indir ücretsiz yoluyla elde ettiğiniz hızlı okuma programlarının içinde neler bulacağınızdan bahsedelim.

Hızlı okuma programları içeriğinde neler var?

Hızlı okuma programları içinde yoğun olarak bulacağınız dersler Hızlı okuma göz egzersizleridir. Hızlı okuma göz egzersizleri indirdiğinizde program katılımsız olarak başlayacaktır. Yani herhangi bir kurulum gerektirmez.

Programı kullanırken sadece yön tuşlarını ve fareyi kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Program içeriğinde bulunan göz egzersizleri şunlardır.

1- Aktif Görme Alanını genişletme

Bu egzersizde, karşınıza beyaz bir sayfa ve ortasında renkli bir nokta çıkar. Amaç bu noktaya bakarken noktanın her iki yanında çıkacak olan kelimeleri aynı anda görmek ve okumaktır.

İlk etapta, kelimeler noktanın hemen sağında ve solunda çıkar bir sonraki turda kelimeler noktanın yanından sağa ve sola doğru açılır. Yani noktadan uzaklaşır. Bu arda gözlerimiz de kelimeleri takip etmekte zorlanır. Çünkü gözümüzün aynı anda iki farklı kelimeyi görmesi gerekir.

İlerleyen aşamalarda gözümüz neredeyse aralarında 20 santimetre olan iki farklı kelimeyi okumaya çalışır. İlk denemelerinizde gözler bir noktadan sonra başarılı olamayabilir.

Ya da çok enteresan şekilde farklı ama birbirine yakın kelimeleri tahmin edebilir. Ancak denemeleri arttırdığınızda gözlerinizin aktif görme alanını genişlettiğinin farkına varacaksınız. “Hızlı okuma programı indir ücretsiz” aktivitesinin birincil faydası aktif görme alanının genişletilmesidir.

Hızlı Okuma

2- Sayı tahmin etme

İlk egzersize benzer bir şekilde bu göz egzersizinde de Hızlı okuma programı indir ücretsiz etkinliğinin faydasını göreceksiniz. Buradaki amacımız ise zihnimizle gözümüzü koordine bir şekilde çalıştırmaktır.

Göz hızlı görmeye çalışırken zihin de en mantılı tahmini yapmaya çalışacaktır. Bir süre sonra öyle bir noktaya geleceksiniz ki artık gözler zorla da olsa sayıları görmeyi başaracak ve sayıları doğru tahmin etmeye başlayacaksınız bu sistemdeki örnek şöyledir.

Yine ortada bozuk para büyüklüğünde renkli bir nokta var bu noktanın her iki yanında rakamlar çıkıyor ancak rakamlar sadece saniyenin onda biri hızında görünüyor. Rakamlar bu kadar kısa süre görünmesine rağmen beynimiz anında bu rakamları okuyor.

Çünkü henüz birbirlerine çok yakınlar ancak bir süre sonra rakamlar uzaklaşmaya başlıyor kademe kademe rakamlar uzaklaşıyor ve bir süre sonra rakamları görmenizi çok güçleşiyor. Bu alıştırmaları yaptıkça gözleriniz zihninizle ortak hareket etmeye başlıyor.

Görmek ve işlem yapmanın yanına 3. bir kuvvet olan sezgi eklenmeye başlıyor bir örnekle anlatalım:

Ücretsiz hızlı okuma programı indirdiğinizde;

İlk aşamada,

------------------------------------------296 ● 427---------------------------------------

İlerleyen aşamalarda,

4965--------------------------------- ● ------------------------------------------------5268

şeklinde gözükecektir. Hemen burada kendi aktif görme alanınız test edebilirsiniz. İlk örneği bir saniyeden kısa sürede sadece noktaya bakarak görebilir ve okuyabilirsiniz. Ancak 2. örnekteki rakamları sadece siyah noktaya bakarak görmeniz çok zordur. Bu hızlı okuma egzersizinde** amaç gözlerin daha uzak alanları aynı anda okuyabilmesini sağlamaktır

Hızlı okuma programı indir ücretsiz etkinliğimize devam edelim, aşağıdaki Türkçe hızlı okuma programı egzersizinde amacımız farklı noktalarda çıkan kelimeleri gözümüzle yakalamaktır.

Hızlı Okuma

3- Kelime yakalama

Kelime yakalama, Hızlı okuma programı indir ücretsiz etkinliğimizin 3. aşamasıdır. Bu aşamada amacımız gözümüzü hızlandırmaktır. Göz hızlandırmak için uygulanan yöntem ise şöyledir. Beyaz bir ekran karşınıza gelir. Bu ekranda siyah tonlarda yazılmış farklı kelimeler programın ekranda kapladığı tüm alanın herhangi bir noktasında çıkarlar.

Böylece sağ üst köşeden sol alt köşeye kadar belli bir süre içinde bakışlarınızı taşımanız gerekir. Bu hızlı bakış taşımalar gözlerinizi çok hızlandıracaktır. Bir süre sonra gözleriniz ile satır satır değil paragraf şeklinde ya da “S” şeklinde okumaya başlayacaksınız.

Sitemizde Hızlı okuma programı indir ücretsiz etkinliği sayesinde birçok egzersizi ücretsiz indirebilir ve dikkatli bir çalışmayla başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken nokta hızlı okuma programı indir ücretsiz etkinliği de dâhil olmak üzere internetteki tüm yayınlar ve ücretsiz hızlı okuma programı indirmeleri hızlı okuma konusunda ileri düzeyde eğitimler değildir.

Hızlı Okuma Program'larını buradan indirebilirsiniz.

Çok iyi bir okumacı olmak için mutlaka hızlı okuma kurslarından faydalanmanız gereklidir.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Görselleştirerek Okuma

Okuduklarınızın düşünsel bir filme dönüştüğünü ve taslak olarak beyninize gönderildiğini hayal edin. Kelime gruplarını görsel olarak anlamlandıracak ve kavramsal haritasını beyninize göndereceksiniz. Bu eşsiz tekniği deneyerek daha hızlı öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri