Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Programı İndir

Sıradan bir insan dakikada 8–9 bin kelime duyabilir. 7- 8 bin kelime görebilir. 75- 80 bin kelime düşünebilir. Ancak biz kendimizi geliştirmediğimiz için bu rakamlara asla ulaşamıyoruz. Bu rakamlara ulaşmak için beyin ve göz eğitilmelidir. Bunu da ancak hızlı okuma kursları sayesinde yapabilirsiniz.

Dakikada 80 bin kelime düşünebilecek kapasiteye sahip beynimize, gözlerimizin hızı yetişemediği için hızlı okuyamıyoruz. Hızlı okuma programlarının amacı, gözlerimizin hızını, beynimizin hızına çıkarmaya çalışmaktır. Siz de Hızlı okumaya bir an önce başlamak için, sitemizden ücretsiz hızlı okuma programı indirebilirsiniz.

Hızlı okuma teknikleri sayesinde, insan kendi beynine hükmetmeye başlar. Aslında hızlı okumayı öğrenmek bizi sadece hızlı okuma konusunda geliştirmez. İstediğimiz şeyi düşünebilmemizi de sağlar.

Çok durağan bir film izlerken ya da çok yavaş konuşan biriyle sohbet ederken, beynimiz, çok daha hızlı olduğundan, ilgimizin başka noktalara kaydığını görürüz. Bu tür durumlarda beyin, mevcut işle ilgilenmek yerine, daha farklı konularda düşünmeye başlar.

Gözümüz de, eğitilmediği müddetçe beynimize göre yavaş ve durağan çalışır. Gözünüzü hızlandırmak ve görme alanını genişletmek için ücretsiz hızlı okuma programları indirebilirsiniz. Sitemizden hızlı okuma teknikleri indirebilir. Hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı Okuma Programı İndir

Yurtdışında hızlı okuma kursları

Hızlı okuma kursları, yurtdışında daha ilkokul seviyesinden başlamaktadır. İnsanlar öğrendiklerinin %80’inin okuyarak öğrenir. Bunun farkında olan batı dünyası, eğitimin bütün kademelerinde hızlı okuma programları düzenlemişlerdir.

Sadece öğrenim görenler için değil iş dünyasına ev hanımlarına ve doğrudan halka yönelik kurslar açılmıştır. Bu kursların bazıları devlet desteklidir. Hızlı okumak bu denli önemliyken, ülkemizde hızlı okumanın önemi yeni yeni anlaşılmaktadır.

Özel sektörde üretilen bazı hızlı okuma teknikleri programları indirilmesi için halkın kullanımına sunulmuştur. Biz de bu makalemizde Hızlı okuma programlarıyla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Hızlı Okuma Programları

Hızlı okuma programları, hızlı okuma göz egzersizleri yaptıran programlardır. Programlar, istikrarlı ve kullanıma hazırdır. Kurulum gerektirmez. Harici disk ile her yere taşınabilir. Evde, iş yerinde, tablette hatta cep telefonunda, hızlı okuma programlarını kullanabilirsiniz. Bu programlar 4 temel amaç için çalışırlar

 • Göz kaslarını eğitme
 • Görme alanını genişletme
 • Kısa sürede daha çok kelimeyi anlayabilme
 • Pratik yaparak hız kazanma

1- Göz Kaslarını eğitme

Göz kaslarımız, vücudumuzdaki diğer kaslardan farklı olarak çeşitli özelliklere sahiptir. Göz kaslarının geliştirilmesi için hızlı okuma egzersizleri yapılmalıdır.

Hızlı okuma programları gözünüzün erişebileceği tüm noktaları kullanmaya yönelik programlardır. Kasların hızlanması, kasların çevikleştirilmesini sağlar. Program, gözlerin, sağa-sola, yukarı-aşağı olmak üzere tüm hareketlerini standardın üstüne çıkarılmasına çalışır.

Hızlı okuma göz egzersizleri ile gözlerimiz daha da hızlanacak göz kaslarımız gelişecektir. Göz kaslarının gelişmesi sayesinde, daha çok şeyi, daha kısa sürede görebilmemiz mümkün olacaktır!

2- Görme alanını genişletme

Hızlı okuma programlarının 2. amacı ise aktif görme alanımızı genişletmektir. Sıradan insanlar baktıkları noktadaki 3 ila 4 cm’lik bölgeyi net olarak görüp orada bulunan kelimeleri anlayabilirler.

Programın amacı bu alanı genişletmeye çalışmaktır. Görme alanımız genişlediğinde daha fazla alana görerek daha fazla kelimeyi daha kısa sürede okumayı başarabiliriz.

Bunu bir örnekle açıklayalım diyelim ki Hızlı okuma eğitimi almamış bir birey 4 cm’lik bir görme alanına sahip olsun! Bu birey, 1 m2’lik bir alanda 1 cm2 büyüklüğünde bir resim arasın! Bu resmi bulması için maksimum 25 göz hareketine ihtiyacı vardır.

Ancak görme alanını, hızlı okuma programları indirip geliştirmiş birisi görme alanını 10 cm2’ye çıkardıysa, maksimum 10 göz hareketi ile aradığı resmi bulabilir. Arada tam 2,5 kat fark var! Bu da 2,5 kat hızlı düşünmek 2.5 kat çabuk öğrenmek demektir.

3- Kısa sürede daha çok kelimeyi anlayabilme

Bedava hızlı okuma programları indirerek, kısa sürede çok daha fazla kelimeyi anlamanız mümkündür. Bu programlar size yaptırdığı egzersizler vasıtasıyla kelimelerin daha hızlı görülmesini sağlarlar. Daha çok kelime görmek, beyne daha fazla kod yollamak demektir.

Beynimiz her gelen kodu anında çözerek geri dönüş sağlar. Hızlı okuma programları, bu sistemin geliştirilmesi yani “kod yolla> kodu çöz> sonuç üret” sarmalının hızlanması için, göz egzersizleri sunarlar.

Egzersizlerde, bir kutu içinde farklı noktalarda kelimeler çıkar. Siz, bu kelimeleri hızlı bir şekilde takip etmeye ve anlamaya çalışırsınız. Böylece sürekli yaptığınız hızlı okuma egzersizleri sayesinde, kısa sürede daha çok kelimeyi anlayabilirsiniz.

4- Pratik yaparak hız kazanma

Hızlı okuma programları, her zaman elinizin altında olduğu için sürekli çalıştığınızda hızlı okuma pratiğinizi geliştirmiş olursunuz. Hızlı okuma egzersizlerini tekrar ederek, okuma hızınızı geliştirirsiniz. Hangi egzersizi, hangi sıklıkta yapacağınız, program tarafından belirtilecektir.

Tekrar yapmak, öğrenmeyi pekiştirir. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çabuk hızlı okumayı öğrenirsiniz.

Hızlı Okuma Programı İndir

Takistoskop hızlı okuma programı indir

Takistoskop hızlı okuma programı kendini ispat etmiş son derece faydalı bir hızlı okuma programıdır. Sitemizden ücretsiz takistoskop hızlı okuma programı indirebilirsiniz. Takistoskop hızlı okuma programının hikayesi de oldukça ilginçtir.

İkinci Dünya Savaşı’nda batılı pilotların, düşman uçaklarının, dost mu düşman mı olduklarını anlayıncaya kadar geçen sürede, vurulmaları üzerine, bu sistem geliştirilmiştir. Program ile pilotlarda görme alanını genişletme, aktif görme alanını güçlendirme, daha hızlı anlama ve yüzey tarama yeteneklerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Programın uygulanması başarı ile sonuçlanmış, pilotlar çok daha hızlı bir şekilde düşman pilotlarını tespit etmeye başlamışlardır. Böylece, ölüm oranları ciddi şekilde düşüş göstermiştir. Siz de Takistoskop İndirerek görme alanınızı genişletebilir ve görme çevikliğinizi artırabilirsiniz. Takistoskop programında kelimeler ve metinler 10ms ile 100ms hızında gösterilerek, okuyucunun hızı artırılır.

Hızlı okuma ve anlama programı indir

Sitemizde hızlı okuma üzerine bol miktarda program, görsel ve ipucu bulunmaktadır. Bu materyalleri kullanarak, hızlı okumaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ciddi bir hızlı okuma eğitimi için hızlı okuma kurslarından eğitim almanız şarttır. Çünkü programlar kıstılıdır. Ve bir eğitmen tarafından verilecek eğitimin yerini asla tutmazlar! Ancak ücretsiz hızlı okuma teknikleri programı indirip kendinizi hızlı okuma kurslarına hazırlayabilirsiniz. hızlı kitap okuma programlarının ve hızlı okuma kurslarının size faydaları şunlardır.

Hızlı kitap okuma kurslarının faydaları

Hızlı okuma kursları her yaşta insan için son derece faydalıdır. Ancak ülkemizde bulunan 18 milyon öğrenci için bu kurslar olmazsa olmazdır! Çünkü hızlı okuma kursları sayesinde, sınav dönemlerinde daha az çalışarak daha çok şey öğrenirsiniz. Derslerde okuduklarınızı daha hızlı anlayıp bir adım öne geçersiniz.

Çünkü eğitimde başarmak, iyi bir şey ise, bunu daha kısa sürede yapmak, muhteşem kabul edilir. Öğretmenlerimiz, öğrencileri teşvik etmek için ilk bileni, ilk parmak kaldıranı hep ödüllendirmişlerdir. Çünkü amaç: Atak, özgüveni yüksek, kendine güvenen bireyler yetiştirmektir. İşte hızlı okuma kursları da bu noktada sizin özgüveninizi artırır. Daha hızlı öğrenmeye, daha az vakit kaybetmeye başlarsınız.

Gündemi takip etmek sizin için daha kolaydır. Okuduğunuz kitap sayısı artar. Eğer çalışma hayatında iseniz, raporları daha hızlı okur, daha hızlı sonuçlara varabilir, kendinize boş vakit yaratırsınız.

Hızlı Okuma Program'larını buradan indirebilirsiniz.

Hızlı okuyan insan, olayları daha iyi değerlendirir. Daha çok şeyi, daha hızlı öğrenir. Akademik kariyeri yükselişe geçer. Takdir görür ve hayatında başarılı olur.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Görselleştirerek Okuma

Okuduklarınızın düşünsel bir filme dönüştüğünü ve taslak olarak beyninize gönderildiğini hayal edin. Kelime gruplarını görsel olarak anlamlandıracak ve kavramsal haritasını beyninize göndereceksiniz. Bu eşsiz tekniği deneyerek daha hızlı öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri