Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

SINAV ODAKLI HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

Sınav Odaklı Hızlı Okuma Eğitimi

Odaklanma ve Şartlanma

Sınavlara hazırlanan öğrenciler için odaklanma, önemli bir yere sahiptir. Birçok öğrenci test sorularını çözmeye başladığında sıkılır, dikkati dağılır ve kendini konuya veremez. Uzun paragraf sorularını okurken, bazen aklımız başka yerlere gidebilir. Bunun en önemli sebebi; soruya odaklanamama, konsantrasyon eksikliği ve dikkat dağınıklığıdır.

Odaklanma sorunu yavaş okuyucularda sıkça görülüp; konunun bütünlüğünü bozmaktadır. Soruları daha hızlı ve anlamlandırarak okumak odaklanmayı artıran önemli unsurlardan birisidir.

Sınavlarda Odaklanmak

Sınavlarda odaklanma sorunu yaşamamanın en önemli anahtarlarından birisi bütün sınavları ciddiye almaktır. Üniversite ve diğer sınavlara sıkı hazırlanan bir öğrenci, sık sık test ve deneme soruları çözer. Sınavlara bu şekilde hazırlanan öğrenci, bir süre sonra ilk günkü ciddiyetini kaybedebilir.

Soruları gerçek sınavdaymış gibi çözme ve 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor düşüncesi içinde olunması önemlidir. Konsantrasyonu iyi ayarlamalı, soru sayısı ve süre orantısı göz önünde bulundurulmalıdır. Bütün deneme sınavlarını gerçek bir sınava giriyor edasıyla çözmek; size başarı ve güven kazandıracaktır.

Şartlanma

Sınavlara hazırlanırken düşülen en büyük yanılgılardan birisi de şartlanmadır. Kendini; paragraf sorularını anlamadığına, matematik sorularını çözemediğine, yavaş okuduğuna veya okuduklarını anlamadığına dair şartlandıran birçok insan bulunmaktadır.

Başarının en önemli anahtarlarından birisi inanmaktır. İnanan insan, elde etmek istediklerini önemli ölçüde başaran insandır. Bu bağlamda, kendimizle ilgili ön yargıları kırmalı, şartlanmanın başarıya giden yolda bir bahane olamayacağını iyi bilmeliyiz.

Sınav Odaklı Hızlı Okuma Eğitimi

Sınav odaklı hızlı okuma kursu ile odaklanma, dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu gibi sorunları kenara atabilirsiniz. Sınav soruları üzerinden yapılan uygulamalar ile; kişinin dikkat seviyesi yükseltilir. Soruları hızlı ve anlamlandırarak okuması sağlanır.

Hızlı okuma ile soruları daha hızlı okuyan öğrenci, konuda bütünlük ve hakimiyeti daha iyi sağlar. Dikkati dağıtan unsurlar belirlenir, bunların giderilmeli yönünde çalışmalara yapılır. Konsantrasyon seviyesinin yükseltilmesi ile ilgili etkinlikler düzenlenir. Bu şekilde öğrenciler; sınavlarda süre sorunu yaşamaz, soru başına 5-7 sn. artırarak rakiplerine göre önemli bir avantaj elde eder.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Sınav Odaklı Hızlı Okuma

Test sınavlarına hazırlanan öğrenciler için Sınav Odaklı Hızlı Okuma Eğitimi ile sınavlara verimli bir şekilde hazırlanın. Sınav Odaklı Eğitim ile test soruları üzerinden hızlı okuma çalışması yapılır. Sınavlara bu şekilde hazırlanan öğrenci, sınav esnasında ve öncesinde ekstra zaman artırır.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri