Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Teknikleri İndir

Hızlı okumak, birim zamanda okunan kelime sayısını, sıradan insanların ortalamasının üzerine çıkarmaktır. Hızlı okuma yaparken kelimeleri de iyi anlamak gerekir. Eğer sadece hızlı okuyor ve okuduğunuzu anlamıyorsanız hızlı okumuş sayılmazsınız.

Hızlı okuma teknikleri indirerek çok daha hızlı okumak elinizde. Bu yazımızda İnternetten hızlı okuma teknikleri indirme konusunda size bir rehber hazırlayacağız. İnternet üzerinden hızlı okuma materyalleri bulmak için neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Hızlı Okuma Teknikleri İndir

Hızlı okumak için disiplinli bir çalışma şart. Bu disiplini sağladığınızda başarı kendiliğinden gelecektir. Ancak İnternetten hızlı okuma teknikleri indirerek, bir noktaya kadar ilerleyebilirsiniz. Eğer tam anlamıyla hızlı okuma yapmak istiyorsanız ileri eğitim almalısınız. Hızlı okuma eğitimleri için de hızlı okuma kurslarından destek almalısınız.

Hızlı Okuma Teknikleri İndir - 1 Hızlı Okuma Egzersizleri

Hızlı okuma teknikleri indirecekseniz, işe hızlı okuma egzersizleri ile başlamalısınız. Çünkü hızlı okuma egzersizleri, hızlı okuma çalışmalarının bel kemiğidir. Hızlı okumak için yeterli egzersiz yaparsanız göz ve zihin koordinasyonunuz artar, daha hızlı okumaya daha fazla alanı görmeye başlarsınız.

Bunun için kullanılan hızlı okuma teknikleri programı şöyledir:

Hızlı Okuma Teknikleri Program İndir

İndirdiğiniz hızlı okuma programında aşağıdaki gibi bir iş planı bulunmaktadır. Bu iş planının göre program kodlanmıştır. Program sayesinde evinizde bilgisayar üzerinden internet bağlantınız olmasa dahi kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu program dışında hızlı okuma teknikleri görsel eğitim indirerek görsel açıdan da hızlı okumayı daha iyi kavrayabilirsiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri Programı İçeriği

 1. Okumaya hazırlıklı olma
 2. Göz kaslarını geliştirme
 3. Görme alanını genişletme
 4. Gruplandırma yapma
 5. Seri okuma çalışmaları
 6. Az kelime okuyup bütünü kavrama çalışmaları
 7. Kelime hazinesini genişletme
 8. Hızlı okuma teknikleri kullanma
 9. Hızlı okuma terimlerini öğrenip kullanma
 10. Okuduğunu anlama eğitimleri alma

Hızlı Okuma Teknikleri İndir - 2 Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İndir

İnternetten program indirmek için aramanız gereken ikinci başlık ise “Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri İndir” olmalıdır. Çünkü sadece hızlı okumak yeterli değildir. Aynı zamanda anlayarak hızlı okuma egzersizleri de yapmanız gerekir. Çünkü birçok öğrenci okuduklarını anlayamamaktan şikâyetçidir.

Okuduklarımızı anlamak için daha fazla egzersiz yapmamız gerekir. Anlayarak okumanın belli başlı kuralları vardır. Bunları sırlayacak olursak;

Anlayarak Okumanın Temel Prensipleri

 1. Sesli ya da sessiz okumamak sadece zihnimizle okumak
 2. Okurken aklımızı sadece olduğumuz cümlelere odaklamak
 3. Okurken metne sorular sormak
 4. Eleştirel bir bakış açısı ile okumak farklı noktalara varsa onların üzerinde durmak
 5. Gerekirse ön okuma yapmak önemli noktaların altında iz taşı koymak
 6. Metne, ne, kim, nerede, nasıl, neden sorularını sormak
 7. Okuduğumuz metni daha iyi anlamak için zihin alıştırmaları yapmak
 8. Bildiğimiz kelime sayısını artırmak
 9. Kelime halinde değil cümle halinde okumak
 10. Ön okuma yapmak
 11. Zor bir metin okunacaksa anlama oranını artırmak için hızı düşürmek
 12. Hızlı okuma teknikleriyle çok egzersiz yapmak
 13. Konsantre olmak
 14. Daha çok okumak, daha çok okumak, daha çok okumak

Yukarıda bahsedilen tüm egzersiz türlerini internetten “hızlı okuma teknikleri indir” etiketiyle bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizden hızlı okuma teknikleri indirebilirsiniz.

Hızlı okuma programı indirdikten sonra programı önce incelemeniz gerekiyor. Ne kadar ders olduğunu hangi derse ne kadar süre ayırmak gerektiğini belirledikten sonra programı en başından itibaren uygulamaya başlayın

Hızlı okuma Programları

Sitemizden, hızlı okuma teknikleri indirdiniz diyelim bundan sonraki aşamada indirdiğiniz hızlı okuma programını düzenli olarak kullanmanız gerekir. Hızlı okuma programı açtığınızda bilgisayarınızda açık başka bir program bulunmasın.

Gürültülü bir ortamda iseniz mümkün olduğunca gürültüleri azaltmaya çalışın. Başarılı bir hızlı okuma egzersizi için sadece yapacağınız işe odaklanmalısınız. Hızlı okuma programlarını yönetmek sizin elinizde değildir.

Başladığı zaman tüm ilginizi ona göstermeniz gerekir. Arada başka şeylerle ilgileneyim derseniz yaptığınız egzersiz bir işe yaramaz. Bu nedenle sadece ve sadece programla ilgilenmelisiniz.

Tam yoğunlaştırılmış bir beyin çok daha iyi öğrenecektir. Hızlı okuma programları genelde ücretsiz oluyor ancak Android. İphone ve Windows mobile için hazırlanan Hızlı okuma APK’ları veya hızlı okuma programlarından ücret alınabiliyor. Bununla ilgili kullandığınız telefonun işletim sistemi neyse o sistemin marketinde arama yaparak istediğiniz hızlı okuma programını indirebilirsiniz.

Hızlı okuma programı indirmeden önce kullanıcı görüşlerine göz atmanızda yarar var. Çünkü bazıları sadece para kazanmak amaçlı üretilmiş işe yaramayan basit programlardır. Bu programlar size bir şey kazandırmazlar.

Anlayarak hızlı okumak yeteneğe bağlı bir durum değildir. Çalışan herkes yani sebat ederek üzerinde düşen vazifeleri tam anlamıyla yerine getiren herkes gerçekten çok hızlı okuyabilir. Çok hızlı okumak için yapılması gereken egzersizleri planlı şekilde yaparsanız gelişebilirsiniz.

Ancak tam anlamıyla hızlı okumaya hâkim olmak için, hızlı okuma kurslarından yardım almanız gerekir.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Görselleştirerek Okuma

Okuduklarınızın düşünsel bir filme dönüştüğünü ve taslak olarak beyninize gönderildiğini hayal edin. Kelime gruplarını görsel olarak anlamlandıracak ve kavramsal haritasını beyninize göndereceksiniz. Bu eşsiz tekniği deneyerek daha hızlı öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri