Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Teknikleri ile Okuma Hızını Artırma

Çoğu insan; özellikle öğrenciler bilgiye daha çabuk ulaşma ve bilgiyi daha hızlı elde edebilme amacıyla hızlı okuma yetkinliği kazanmak ister. Okumak ve sabırlı olmak öğrenmenin önemli unsurlarındandır.

Hızlı Okuma Testi ve Hızlı Okuma Metinleri

Günümüzde insanların çoğu için kısa sürede hızlı okumak bir gereklilik haline geldi. Öte taraftan sadece hızlı okuma da tek başına yeterli olmamakta; aynı zamanda kitapta veya başka bir yerde okunan bilgilerin tamamen anlaşılması da önemlidir.

Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma kursu ile okuma hızını en az 2 kat artırabilir ve buna binaen anlama, dikkat ve motivasyon hızınızı da yükseltebilirsiniz.

Hızlı okuma ve anlama ile ilgili önemli ipuçlarını şöyle sıralayabiliriz.

1. Gerçekten Ne Aradığınızın Farkında Olun!

Hızlı Okuma Teknikleri

Öncelikle basitçe ne öğrenmek istediğinize odaklanın. Bazı okuyucular; kitabın sadece bir bölümünü okumaları gerekirken, bütün bölümlerini baştan sona okurlar. Ulaşmak istediğiniz hedefi doğru seçiniz.

Bir konunun spesifik bir başlığı hakkında bilgi edinmeniz gerektiğinde; kitabın içindekiler kısmını kontrol ederek aradığınız konu ile ilgili eşleşen en iyi başlığı bulunuz.

Bazı durumlarda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsınız. O zaman ihtiyaçlarınıza göre başlıkları tekrar tarayıp, gözden geçiriniz.

Burada önemli olan nokta; sizin için gerekli olmayan bilgileri dikkatli bir şekilde elemeniz olacaktır.

2. Bağlaçları ve Diğer Yapı Kelimelerini Eleyin!

Hızlı Okuma Teknikleri

İnsanların yarısından fazlası bağlaç ve diğer yapı kelimelerini okur. Bunlar; İngilizce okumalar için to, and, the, or; Türkçe okumalar için ve, veya, gibi vb. kelimelerdir. Bu kelimeler cümlenin oluşturulabilmesi için gerekli kelimelerdir.

Bununla birlikte; bu yapıdaki kelimeleri görmezden gelirseniz yine aynı anlam ve nokta buluşacaksınız. Hızlı okuma egzersizleri ile bağlaçları okumadan da metinleri kavrama yetisine sahip olacaksınız.

3. Sakin Olun, Stres Yapmayın!

Hızlı Okuma Teknikleri

Eğer üzerinizde stres oluştuysa; dikkatinizi toplamanız daha zor olacaktır. Bu yüzden daha zor cümle ve yapıları özümsemeniz rahat rahat ve sakin olmanıza bağlı olacaktır. Bunun için sadece kendinize güvenin.

4. Pratik, Pratik, Pratik!

Hızlı Okuma Teknikleri

Bir şeyi ilk kez öğrenirken çoğu zaman zor gelir. Aynı durum hızlı okuma için de geçerlidir. Bununla birlikte üzerinden zaman geçtikçe daha çok pratik yaparak okuma ve anlama hızınızı katlayarak artıracaksınız.

Öncelikle kendinize bir hedef seçin. Ne kadar hızlı okuyabileceğinizi belirleyin ve bu doğrultuda hızlı okuma programı geliştirin.

Dakikada 100 kelime okuyabiliyorsanız; o zaman dakikada 150 kelime okuma hedefi koyun. Hedefe ulaştıktan sonra dakikada 200 kelime okuma hedefi koyun ve bu şekilde devam ettirin.

Hızlı okuma ve anlama zaman ve eğitim isteyen bir beceridir.

Limit Hızlı Okuma Kursu; ders materyalleri, bilgisayar programları, hızlı okuma uygulamaları, hızlı okuma testi, hızlı okuma metinleri ve eşsiz müfredatı ile okuma hızınızı en az 2 kat artıracak bilgi ve becerileri kazandırır.

Hızlı okuma eğitmenlerimiz; hızlı okuma uygulamaları ve ileri hızlı okuma teknikleri uygulayarak etkili hızlı okuma becerilerinizi geliştirir.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Eğlenceli Alıştırmalar

Eğlenceli egzersizlerle hızlı okumayı severek öğreneceksiniz. Popüler klasik eserleri zevkle okuyacak, kelimeleri gruplandırma tekniğiyle göz atarak hızlıca geçeceksiniz. Tüm kitapların içerikleri parçalara ayrılmıştır. Böylelikle bu parçaları algılayacak ve beyne bildirim göndereceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri