Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Programları

Hızlı okuma, bireylerin belirli bir zaman diliminde okudukları kelime sayısını maksimum seviyeye çıkarmaktır. Bunun için yapılan çalışmalara da hızlı okuma çalışmaları adı verilir. İnsanlar hızlı okuma yapmanın faydalarını öğrendikten sonra, bu konuya daha çok önem vermeye başlamışlardır.

Özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra hızlı okuma üzerine birçok çalışma yapılmış, çok önemli eserler yazılmıştır. Ancak günümüz çağında sadece basılı kitaplar ile değil hızlı okuma programları ile de hızlı okuma teknikleri öğrenilebiliyor. Hızlı okuma Programları ile pek çok egzersizi yapabiliyorsunuz. Hızlı okuma programları 3 farklı platform için üretiliyor. Bunlar: Android, iOS ve Windows (masaüstü bilgisayarlar).

Hızlı Okuma Programları

Android Hızlı okuma Programları

Hızlı okuma programları arasında belki de en sık kullanılanlar Android hızlı okuma programlarıdır. Android işletim sistemi dünya üzerinde en yaygın mobil işletim sistemidir. Sadece mobil cihazlarda çalışan bu sistemi masaüstü bilgisayarlarda çalıştıramazsınız. Bu yüzden evinizde Hızlı okuma programı istiyorsanız, masaüstü bilgisayarınıza da hızlı okuma programları yüklemeniz gerekecektir.

Android hızlı okuma programları arasında en çok göze çarpanı HeKu IT GmbH adlı firmanın geliştirdiği programdır. Bu program şu an play markette 8 liradan satılmaktadır.  Bu program giriş seviyesi kullanıcılara yöneliktir.. Ancak Android telefonunuz varsa ve her an yanınızda mobil bir hızlı okuma programı bulunsun istiyorsanız, programı indirebilirsiniz.

iOS Hızlı Okuma Programları

iOS, iPhone telefonların kullandığı işletim sistemidir. iOS içinde pek çok hızlı okuma programı bulunmaktadır. Bu programları iPhone ile dilediğiniz her yere taşıyabilirsiniz.

iOS içinde de tıpkı Android’de olduğu gibi, ilk karşımıza çıkan hızlı okuma programı HeKu IT GmbH adlı şirketin geliştirdiği programdır. Program Android sürümünün iOS’a uyumlu olan halidir. 12 farklı dilde destek sunan program ödül almış kaliteli bir hızlı okuma programıdır. Aynı programın Windows Phone için tasarlanmış halini de bulabilirsiniz.

Masaüstü Hızlı Okuma Programları

Masaüstü bilgisayarlarda çalışan programların sayısı belki de binlercedir. Çünkü çok çeşitli araçlarla hızlı okuma programı yapmak mümkündür. Exe uzantılı gelişmiş hızlı okuma programları olduğu gibi Flash ile dizayn edilmiş oldukça basit programlar da vardır.

Yerli hızlı okuma programları arasında Flash ve Excel ile yapılanlar çoğunluktadır. Programlar genellikle Türkçedir. Programların kalitesini Türkçe hızlı okuma programları indirmeden anlamanız mümkün değildir. O nedenle Türkçe hızlı okuma programları bedava bulup indirebilir ve deneyebilirsiniz.

İndirdiğiniz programlar çok az yer kaplayacağı için kolaylıkla indirilebilir. Bu yüzden tüm programları hızlıca deneme şansına sahipsiniz. Türkçe hızlı okuma programları full bulmak için internette arama yapmanız yeterlidir. Karşınıza birçok yerli yabancı hızlı okuma full indir başlıklı program çıkacaktır.

Hızlı okuma programı ücretsiz indirmek için sitemizi de kullanabilirsiniz. Sitemiz içindeki kaynaklarda size hızlı okumaya giriş konusunda önemli bilgiler sağlayacaktır. Daha fazla kaynak bulmak konusunda hızlı okuma forum sayfalarını tarayabilirsiniz. 

Hızlı okuma programları indirdiyseniz. Programı hızlıca kontrol edip kaliteli ve işe yarar olup olmadığını test edebilirsiniz. Kaliteli bir hızlı okuma programında bazı özellikler bulunmalıdır.

Kaliteli Hızlı Okuma Programları Nasıl Olmalıdır?

 • İyi bir hızlı okuma programı başından sonuna bir bütün olmalıdır.
 • Hızlı okuma programları çalışma yapan bireyi sıkmamalı aksine onu rekabete sürüklemelidir.
 • Bölümler arasındaki zorluk seviyesi farklı olmalıdır.
 • Farklı bölümlerde farklı yetenekler geliştirilmelidir.
 • İyi bir hızlı okuma programı kendini tekrar etmez. Her alana yeterince ağırlık verir.
 • Göz egzersizleri etkili ve işe yarar olmalıdır. Başarılı bir göz egzersizi yaptıramayan hızlı okuma programları etkili bir sonuç çıkaramaz
 • Görsellerle ve yeni gelişmelerle desteklenmelidir.
 • Teknolojinin getirilerinden faydalanmalı yeni eğitim yaklaşımlarına açık olmalıdır.
 • Eğitimler bireysel veya kitlesel olarak uygulanabilir olmalıdır.
 • Az yer kaplamalı, sonuç odaklı olmalı ve ilgi çekici olmalıdır.
 • Profesyonelce hazırlanmış olmalı, programı takip eden kişiye keyif vermelidir.
 • Program çalışma başında vaat ettiklerini çalışma sonunda verebilmelidir.

 Hızlı Okuma Programlarının Faydaları

Disiplinli bir şekilde hızlı okuma programları takip edilirse, göz egzersizleri ve hızlı okuma çalışmaları yapılırsa, ilk olarak göz hızınız artacak, daha çok şeyi daha az sürede görmeye başlayacaksınız. Eğitimler esnasında anlama hızınızda çok ciddi artışlar yaşanacak.

Başarılı bir çalışma sonrasında okuma hızınız en az iki katına çıkacak. Okuduklarınızı anlama oranınız ise en az 1.5 kar artacak. Bu da orta ve uzun vadede daha çok kitap okumanıza kendinizi geliştirmenize ve boş zamanınızın artmasına neden olacaktır.

Hızlı okuma sadece okuma hızınızı değil düşünme hızınızı da artıracaktır. Hızlı düşünmek analitik yeteneklerinizi de geliştirecek dolayısıyla problem çözme gücünüz artacaktır.

 

 

 

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Hızlı Sonuçlar

Muhtemelen siz de bu kadar hızlı sonuç aldığınıza şaşıracaksınız. Sadece kelimeleri gruplandırma tekniklerini öğrenmekle kalmayacaksınız. Ayrıca bu grupları anlamlı bir şekilde nasıl hızlı okuyacağınızı da özel egzersiz ve alıştırmalarla öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri