Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

YÖKS’e YÖNELİK ETKİLİ HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

YÖKS Öğrencileri için Hızlı Okuma

YÖKS Sorularını Hızlı ve Etkili Okumak Artık Daha Kolay

Üniversiteye girişte en önemli basamak olan YÖKS sınavlarında çıkan sözcük sayısı her sene artmaktadır. Etkili, Hızlı Okuma Eğitimi ile sınavlarda artan sözcük sayısına rağmen, ekstra süre kazanıp; başarı oranınızı kolayca artırabilirsiniz. Sınavlara hazırlanırken sürenizi daha tutumlu kullanıp, kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Edebiyat, Tarih ve Felsefe grubu sınavlarında çıkan sözcüklerin sayıları her sene giderek artmaktadır. Artan sözcük sayısı ve zorlaşan içeriklere çok basit bir çözüm olarak Limit Hızlı ve Etkili Okuma Kursu, ihtiyacınız olan zamanı size kazandıracaktır.

Paragraf sorularının uzun ve karmaşık olması öğrencilerin bu kısımı yeterli sürede bitirememesine neden olur. Sürenin sabit olması ve sözcük sayısının her sene artması öğrencilerin yükünü giderek zorlaştırmaktadır.

YÖKS sınavlarından çıkan öğrencilerin ortak sitemi; “Soruları yetiştiremedim” veya “Biraz daha zamanım olsaydı, daha çok net yapardım.” oluyor. Üniversiteye gidebilmenin tek şartı olan bu sınavlarda verilen sürenin kıymeti her sene artmaktadır.

Süreyi ve Hızı iyi Ayarlamak

“Zamanı öldürmek en pahalı harcamadır.” (Balzac) Gerçekten de öyledir ki; zaman, çağımızda en önemli olgulardan bir tanesidir. Lisans Yerleştirme Sınavlarında da verilen süreyi iyi ayarlamak; öğrenciyi başarıya götürecek en önemli etkenlerdendir.

Zamanını ve hızını kontrol edebilen kişileri, başarıya götürecek yol daha kısadır. ÖSYM’nin hazırladığı sınavlarda başarılı olmanın en önemli gerekliliklerinden biri de soruları olabildiğince hızlı okuyup kavrayabilmektir.

Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı Okuma, göz kaslarını eğiten, gözün görme alanını genişletip kelimeler üstünde başıboş gezinmesini önleyen bir okuma tekniğidir.

Hızlı Okuma ile göze etkin bir tempo kazandırılır ve görme ile algılama arasında uyum sağlaması yapılır.

Etkili ve Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma Tekniği, gözün algılama alanını geliştirmeyi ve duraklama sırasında gözün okuma sahasını geliştirmeyi odaklama temellidir.

Okumayı öğrenmeye başlandığı andan itibaren yapılan yanlışları düzelterek okumayı hızlandırmak mümkündür. Bu tekniklerin alanında uzman eğitimciler tarafından edinilmesi; öğrenciyi, Anlayarak Okuma Hızında maksimum verime ulaştırır.

 • Okumayı yavaşlatan en büyük nedenlerden birisi kelimeleri tek tek okuyup anlamaya çalışmaktır.

 • Kelimeleri bütün olarak okuyup anlamaya çalışmak okumayı hızlandırır.

 • Kelimeleri sesli veya dudakla okumak okumayı yavaşlatır. Metnin içten sesle okunması, okuma hızı açısından önemlidir.

 • Satırları parmakla veya bir nesne ile takip etmek okumayı yavaşlatır. Bunun için okunan metin ile göz arasındaki mesafe ve metnin konumu iyi ayarlanmalıdır.

 • Okunan cümle veya kelimeyi geri dönüp tekrar okumak metnin bütünlüğünde kesintiler oluşturur. Anlama ve okuma hızının yavaşlamasına neden olur.

 • Hızlı Okuma Eğitimi ile birlikte okuma hızında en az 2 kat artış sağlanıp buna bağlı olarak Anlayarak Hızlı Okuma seviyesi yükselir.

  Etkili, Hızlı Okuma Eğitimi

  Ülkemize 1985 yıllarından sonra girmeye başlayan hızlı okuma eğitimi ile birlikte; bir metni etkili ve daha hızlı okumak mümkündür.

  Hızlı Okuma alanında verilen özel eğitim ile birlikte anlama ve okuma hızı en az 2 kat artırılabilmektedir.

  Özel öğretim teknikleri, okuma parçaları, eğlenceli yazılımlar ve uzman eğitimciler tarafından sağlanan destek ile okuma hızı minimum yüzde 200 oranında yükseltilebilmektedir.

  YÖKS’e Girecek Öğrencilere Özel, Sınav Odaklı Eğitim

  Bilgiye yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Limit Hızlı Okuma Test Odaklı Öğrenme metodu ile birlikte; uzun test sorularını okuma ve anlama hızınızı en az 2 kat artırabilirsiniz.

  Test teknikleri üzerinden verilen Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi ile birlikte soru başına 5-7 saniye artırarak sınav süresince sürenizi tutumlu verimli kullanabilirsiniz. Bu teknikle öğretilen veriler daha kalıcı ve etkili öğrenme becerileri aşılar.

  Hızlı Okuma Eğitimi ile Öğrenciler YÖKS’te Fark Yaratıyor

  Aldığın puandan çok, rakiplerine oranla ne kadar puan yaptığının önemli olduğu üniversite giriş sınavlarına giren öğrenci sayısı her sene artmaktadır. YÖKS’te başarının sırrı, rakiplerden daha fazla soru yaparak üst sıralarda yer kapmaktır.

  YÖKS, Türkçe-Edebiyat, Sosyal Bilimler ve Felsefe sınavlarında çıkan soruların ortalama kelime sayısı 11.400’dür.

  Limit Hızlı Okuma Eğitimi almış bir öğrenci, almamış öğrenciye kıyasla soru başına ortalama 5-7 saniye artırarak ekstra zaman kazanmış olur. Hızlı Okuma Eğitimi ile anlama hızını da artıran öğrenci, rakiplerine fark atarak; üniversiteye giriş sınavında büyük avantaj elde eder.

  • Eğitim ile paragraf sorularını anlayarak en az iki kat daha hızlı okuyabilirsiniz.
  • Metinleri anlama ve değerlendirme yetinizi geliştirerek; dikkat ve konsantrasyonunuzu üst seviyelere taşıyabilirsiniz.
  • Okurken beyninize daha iyi iletişim beceri ve teknikleri kazandırarak başarı oranınızı artırabilirsiniz.
  • Etkili Hızlı Okuma Eğitimi ile birlikte YÖKS’e hazırlanırken zamanınızı da ekonomik kullanmış olursunuz.
  • Test sorularını çok daha hızlı bir şekilde okuyup daha fazla soru çözebilirsiniz.
  • Limit Hızlı Okuma ile aynı zamanda kendinize ayıracak daha fazla zaman edinmiş olursunuz.
Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Kelimeleri Gruplayarak Okuma

Anlayarak hızlı okumanın püf noktası, kelimeleri 3 ve 4’lü parçalara ayırarak okumaktır. Kelimeleri gruplandırarak okumak, daha uzun süre hafızanızda tutmanıza yardımcı olur. Tek yapılması gereken bol pratik ile bu beceriyi pekiştirmektir.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri