Hızlı Okuma

Okuma ve Anlama Hızınızı en az iki kat Artırın

Hızlı Okuma Kursu

Özel Metotlarımızdan ve Bilgisayar Programlarımızdan Yararlanın

Hızlı Okuma Eğitimi

YÖKS, KPSS ve ALES’te Ekstra Süre Kazanın

Dikkat ve Konsantrasyon Seviyenizi Yükseltin

Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Teknikleri video

Modern çağın belki de en büyük özelliği her şeyin hızlı olmasıdır. Bilgileri hızla tüketiyoruz, zamanı, insanları, gündemi, her şeyi hızla tüketiyoruz. Bu baş döndürücü hıza yetişmemiz için bizim de hızlanmamız gerekiyor. Eğer iyi bir yerden başlamak istiyorsanız Bu kesinlikle hızlı okuma kursları olmalıdır.

Hızlı okuma teknikleri hakkında biraz ön bilgi sahibi olduktan sonra alacağınız profesyonel bir hızlı okuma eğitimi sizi hayat karşısında bir adım öne geçirecektir. Hızlı okumak için, hızlı okuma teknikleri uzmanı olmaya gerek yok! Sadece sitemizden ve internetten bulduğunuz, hızlı okuma teknikleri videoları, hızlı okuma teknikleri slaytları ile hemen şimdi başlayabilirsiniz. Bu yazımızı okumanız bile sizi hızlı okuma teknikleri hakkında bilgilendirecektir.

Hızlı okumak isteyenler için aşağıda bir program hazırladık. Bu programda hızlı okuma egzersizleri, hızlı okuma teknikleri bulunmaktadır. Hızlı okuma programında bahsettiklerimizi uyguladığınız takdirde kısa zamanda sonuçlar almaya başlayacaksınız.

Hızlı Okuma Tekniği Okuma Hızını Belirler

Hızlı okuma tekniği ile okuduklarımızın en az %80’ını anlarız. Bu aynı şartlarda, eğitim almamış birinin anlama oranının 3 ya da 4 katıdır. Okuma hızımız ise sıradan bir insanla karşılaştırıldığında onun 3 ila 10 katı arasındadır.

Hızlı Okuma Teknikleri Video

Hızlı Okuma Teknikleri Programı

Çok kitap okuma

Temel alıştırmalardan biri çok kitap okumaktır. Okuduğunuz her kitap tecrübenizin ve hızınızın artmasına yardımcı olur. Bu nedenle sevdiğiniz kitapları hızlı bir şekilde okumaya çalışın.

Kelime hazinesini geliştirme

Kelime hazinesini geliştirmek için dil bilgisi kitaplarından, sözlüklerden faydalanabilirsiniz. Öğrendiğiniz her yabancı kelime sizi bir miktar daha hızlandıracaktır. Hızlı okuma teknikleri videosu izleyerek yabancı kelimeleri daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Okumaya hazır olma

Konsantrasyon, hızlı okumak için en temel ihtiyaçlardan biridir. Okumaya odaklanmadığınız takdirde hızlı okumanız mümkün olmayacaktır.

Fiziki ortamın uygunluğu

Okuma yapacağınız yer hem sessiz hem de uyaranlardan uzak bir yer olmalıdır. Bu nedenle TV karşısında ya da uzanarak okumak çok faydalı değildir. Bu tür okumalar hızlı okuma kapsamına girmez.

Göz Egzersizleri

Hızlı okumada temel alıştırmalara göz egzersizleridir. Göz egzersizleri sayesinde gözümüz zihin hızımıza yetişir. Göz kaslarını güçlendirmek, gözün görme kuvvetini artırmak, hızlı karar vermeyi sağlamak, başarılı çözümlemeler ve seçimler yapmak, anında dönüşlerle doğru atlamalarla en kaliteli okumayı sağlamak adına göz egzersizleri çalışmak şarttır.

Göz egzersizlerine hızlı okuma teknikleri video indirerek ulaşabilirsiniz. İndirdiğiniz hızlı okuma teknikleri videolarındaki hareketleri, hızlı okuma programı ile birlikte yaparak kendinizi kolayca geliştirebilirsiniz.

Hızlı Okuma Egzersizleri

Hızlı okumak için gözlerimizi hızlandırmamız çok önemlidir. Gözler yeterince hızlı olmadığında hızlı okumak asla mümkün olmaz. Bu yüzden hızlı okuma egzersizleri ile göz kaslarımızı güçlendirebilir, esnetebilir ve odaklanma hızını artırabiliriz.

Aktif Görme Alanının Genişletilmesi

Aktif görme alanı bireyin tek bakışta gördüğün bölgede anlamlandırabildiği alana verilen isimdir. Yani bir metne baktığınızda birkaç santimlik alanı anında görürsünüz. Zihniniz, bu küçük alanı ilk bakışta hemen anlar. Bu alanı genişletebilirseniz, hızlı okuma performansınız da artacaktır.

Anlayarak okumaya çalışma

Hızlı okumanın temel kuralı aynı zamanda anlayarak okumaktır. Eğer okuduğunuzu anlamıyorsanız okumuş sayılmazsınız. Okuduğunu anlamak için hızlı okuma egzersizleri yapabilirsiniz. Hızlı okuma teknikleri videolarında detaylı olarak nasıl daha hızlı okuyup anlayacağınız belirtilmiştir. Eleştirel okuma, 5n1k yöntemi gibi tekniklerle hızlı okumanızı geliştirebilirsiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri Video

Hızlı okuma teknikleri videosu izleme

Hızlı okuma teknikleri videolarını bol bol izlemelisiniz. Bu videolar sizin hızlı okuma tekniklerini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Hızlı okuma teknikleri videolarını sitemizden ya da internetten bulabilirsiniz.

Anlama egzersizleri

Anlama egzersizleri yapmak için elinize bir kitap alın bu kitabın satırlarında bulunan her ilk ve son kelimeyi okuyun. Bunu mümkün olduğunca hızlı yapmaya çalışın. Tüm metni tamamladığınızda metnin ana fikrini özetlemeye çalışın.

Bu alıştırmanın en büyük faydası bir süre sonra satırbaşı ile sonu arasında bulunan kelimeleri de görmeye başlamanız olacaktır. Ortadaki kelimeleri de büyük bir hızla görebildiğinizi fark ettiğinizde artık daha hızlı okuduğunuza emin olabilirsiniz.

5N1K yöntemi

Anlayarak okuma tekniklerinden biri de 5N1K tekniğidir. Bu egzersizde, metni okurken bir yandan da metne, kim, ne, nerede, nasıl, ne zaman sorularını sormalısınız. Hem okuyup hem de bunları düşünerek, metin sonundaki anlama yüzdenizi yükseltmiş olursunuz. Çünkü tüm kalıp soruların cevaplarını zaten okuma esnasında zihninize kaydetmiştiniz. Böylece metin sonunda daha çok şey hatırlamanız kolaylaşır.

Eleştirel okuma

Okuma esnasında daha çok şey anlamak istiyorsanız metni okurken eleştirel düşünmelisiniz. O metinde şimdiye kadar bilmediğiniz nelerle karşılaştınız. Sizin doğru kabul ettiğiniz yargılarla çelişen noktalar barındırıyor mu? Olağanüstü bir durum anlatılmış mı, genel geçer kuralların dışında bir şey mi söylüyor. Size yeni bir şey mi öğretiyor? Bu soruların yanıtlarını okurken düşünmek farklılıkları aralardan çekip çıkarmak metin sonunda harika bir sonuç almanızı kolaylaştıracaktır.

Hızlı okuma teknikleri video, slayt, sunu ppt, program, uygulama şeklinde pek çok web kaynağından sunulmaktadır. Bu kaynakları okumanız, teknikleri öğrenmeniz hızlı okumayla ilgili tüm merakınızı giderecektir.

Hızlı Okuma Kursu

İletişim

0 212 951 04 14

Bilgi İstek Formu

Püf Noktası

Görselleştirerek Okuma

Okuduklarınızın düşünsel bir filme dönüştüğünü ve taslak olarak beyninize gönderildiğini hayal edin. Kelime gruplarını görsel olarak anlamlandıracak ve kavramsal haritasını beyninize göndereceksiniz. Bu eşsiz tekniği deneyerek daha hızlı öğreneceksiniz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Katılan Gruplar

 • Yöneticiler
 • Çalışanlar
 • Uzmanlar
 • Avukatlar
 • Eğitimciler
 • Üniversite Öğrencileri
 • Lise Öğrencileri
 • İlköğretim Öğrencileri
 • Kitap Okuyucuları
 • ALES Hazırlık Öğrencileri
 • YÖKS Hazırlık Öğrencileri
 • Lise Sınavları Hazırlık Öğrencileri